Biztosan sokatok találkozott már a Diverzum névvel, hiszen egyre több helyen bukkannak fel, egyre több felől lehet róluk hallani, és a gólya táborunkban is már évek óta van külön állomásuk is.
Cikkünk érdekes lehet azoknak is, akik már ismerik őket, és azoknak is, akik esetleg még nem hallottak róluk, hiszen lehetőségünk volt leülni beszélgetni Fannival, a cég egyik alapítójával, aki mesélt nekünk a kezdetekről, hogy milyen volt tv-ben szerepelni, és arról is, hogy milyen érzés volt a Forbes magazinban látni magukat.
Na de mi is pontosan a Diverzum?
A Diverzum diákoknak kínál kedvezményeket partnerein keresztül. Az oldalukon, vagy a nemrég megújult applikációjukon keresztül regisztrálni kell egy érvényes diákigazolvánnyal, ami lehet magyar, külföldi, esti, nappali, és levelezős is akár, és ezután már lehet is akciósan vásárolni. Főként 10-20%-os ajánlatokat láthatunk, de van több, 30%-os úgynevezett villámkedvezmény is, amik jóval rövidebb ideig használhatóak fel, de kedvezőbbek.
Maga az ötlet az alapítóknak, Fanninak és Mikinek külföldi tanulmányaik során jött, hiszen mind Angliában, mind Norvégiában számos kedvezménnyel élhetnek a diákok. Hazaérkezésük után kezdtek el kicsit jobban gondolkodni, hogy jó lenne, ha itthon is lenne valami hasonló rendszer. A kezdeti nehézségek után pedig a Myprotein, és még mellette pár kisebb cég voltak az elsők, aki jelentkeztek, hogy benne lennének a közös munkában.
Mivel Magyarországon ezelőtt még csak hasonló cég sem volt, ezért akadtak olyanok, akik kicsit kételkedtek a későbbi sikerekben, de Fanniéknak a végső löketet egy nagyon nagy célközönséget elérő Tiktok videójuk adta meg, ugyanis sok pozitív visszajelzést kaptak, ami alapján úgy tűnt, hogy igenis lenne igény egy ilyen cég létrejöttére.
Habár elég sok helyen láthatjuk őket a hétköznapokban, a legszembe tűnőbb biztosan a Cápák között műsor volt. Fanni szerint rengeteget adott nekik már a felkészülés is a szereplésre, hiszen céljuk az volt, hogy minél jobban lenyűgözzék a cápákat, ezt pedig semmivel sem lehetne jobban, mint hogy megmutatják, mennyire rátermettek. Emiatt pedig rengeteget tanultak, készültek, hogy bármelyik kérdésre a lehető legmagabiztosabban tudjanak válaszolni.
Ennek a sok munkának pedig bizony meg is lett az eredménye, hiszen a cápák lenyűgözése sikerült, azóta pedig Balogh Péter segítségével jöhetett létre az új applikációjuk is.
A másik említésre méltó feltűnésük a Forbesban volt, ahol nem csak cikket írtak a cégről, de felkerültek a 30 sikeres magyar 30 alatt listára is.
“Az ilyen pillanatok miatt éri meg a sok munka és lemondás.”
Bár Miki és Fanni -érthető módon- teljes eufóriába került, mikor meglátták, hogy hol is szerepelnek, és hatalmas mérföldkőnek gondolják, nem szeretnék, ha lelassulna, vagy megállna emiatt a cég fejlődése, és ugyanolyan keményen dolgoznak, mint a kezdetekkor.
A márkákkal való együttműködések létrejötte rendkívül változatos. Először kontaktokat keresnek, és felveszik velük a kapcsolatot email formájában, telefonon, vagy Linkedin-en keresztül. Néhány esetben ez a folyamat személyesen történik. Fanni saját szavaival élve „az első telefonhívások során felvázoljuk, hogy mi is ez, aztán következhet a sales.”
Az együttműködésre alkalmas cégek kiválasztása során több szempontot vesznek figyelembe. Az első, és talán a legfontosabb szempont a visszajelzések, amiket kapnak a különböző platformjaikon. Több esetben ők kapnak megkereséseket márkáktól, ebben az esetben alaposan megnézik az adott oldal webshopját, megvizsgálják, hogy mennyire diákbarát az adott cég, illetve azt, hogy mennyire passzolna be a megkereső azok közé a márkák közé, akiktől ők szívesen vásárolnak.
Szezonalitás mértéke elhanyagolható a Diverzum tekintetében. Nyáron a fesztiválok és az utazási kedvezmények a legnépszerűbbek, az év többi időszakában viszont az étel-és elektronikai kedvezmények viszik a prímet.
A következő kérdésünk Fannihoz a Diverzum felépítését boncolgatta. Jelenleg 10 dolgozójuk van: a sales csapatban 3 fő tevékenykedik, a marketing osztályon szintén. Ezenkívül egy webfejlesztőt, és egy applikációfejlesztőt tudhatnak a soraikban.
Jövőbeli terveik között szerepel a legtöbb nagy márkával való együttműködések kialakítása állandó, vagy villámkedvezményes formában. Jelenleg ilyen szerződésben állnak az LG-vel és a Phillips-szel, akik csak egy kiválasztott hónapban biztosítanak kedvezményeket. Ez az újfajta forma számukra viszonylag ismeretlen, és szeretnék a jövőben ezt is kitapasztalni. A legfontosabb kérdés ebben a témában természetesen a külföldi terjeszkedésük volt, Fanni erről úgy vélekedett, hogy „ha Magyarországon sikerül ezt kimaxolni, akkor tudunk majd külföldre lépni.”
Működésük során folyamatosan kisebb-nagyobb akadályokkal kellett megküzdeniük. Az egyik legnagyobb, örökös kihívás számukra a megfelelő csapat kialakítása. Elmondása szerint nagyon nehéz megtalálni a megfelelő embereket, és a kis létszámukból adódóan mindegyik alkalmazott feladata rendkívül fontos. A cég növekedésével a csapat is növekedik, ebből adódóan a legnagyobb kihívást a megfelelő személy megtalálása pár interjú alapján jelenti nekik.
Az utolsó kérdés kicsit bővebben taglalta a külföldi terjeszkedésüket. Fanni kihangsúlyozta, hogy a legfontosabb alappillére ennek a lépésnek egy nagyon stabil csapat és folyamatok. Ez azt eredményezné, hogy nélkülük is működne a cég, amit jelenleg még nem érez biztosan. Ha ezek beteljesülnek, a külföldi terjeszkedést hasonlóan képzelné el, mint ahogyan a cégek itthon felépítettek. Az alkalmazást „csak” át kéne fordítani az adott ország nyelvére, illetve a partnereik java része multinacionális, aminek köszönhetően már most kaptak visszajelzést, hogy követnék őket a nemzetközi piacra. A legnagyobb kihívást a diák oldal kialakítása jelenti, amit egy tehetséges, helyi tartalomgyártó csapattal orvosolnának.
Cikkünk végeztével szeretnénk megköszönni a Külker Online nevében a Diverzum csapatának ezt a csodálatos lehetőséget, mi nagyon élveztük!