Miért modernkori? Manapság a focistáknak nem csak a labda körül forog az életük, a sport mellett számos céggel kötnek szerződést az extra juttatások érdekében. Tudni kell, hogy ez nem mindig volt így, hiszen ezek az emberek régen csak űzni szerették volna az imádott sportjukat, de a 90-es években megjelent Becks és stílust vitt a foci világába.
David Robert Joseph Beckham 1975. május 2-án született az észak-angliai Leytonstoneban. Családja átlagos életet élt, édesapja, Ted konyhai alkalmazott volt, édesanyja, Sandra pedig fodrász. Ted vérbeli Manchester United szurkoló volt, ezért is adta fiának a „Robert” nevet, amit Sir Robert „Bobby” Charlton után kapott.
Beckham már kiskorában beleszeretett a fociba, hiszen apja nem hagyott más választást. Az első utánpótlás csapata a Ridgeway Rovers volt, ahol az édesapja volt az edzője. Itt 1985 és 1987 között játszott, és már korán megmutatkozott, hogy nagy tehetséggel rendelkezik. Ezek után volt a Tottenham és a Brimsdown Rovers utánpótlásában is, és 1991-ben igazolt a Manchester United akadémiájára. A vörösök utánpótlásával 1992-ben meg is nyerték az FA utánpótlás kupát, ami után mindössze 17 évesen bemutatkozhatott a felnőtt csapatban is, egy Brighton & Hove Albion elleni ligakupa mérkőzésen. Ezt követően játszott továbbra a tartalék csapatban, amivel megnyerték 94-ben az FA tartalékbajnokságot és ezután egy évet tapasztalatszerzés érdekében a Preston North Endnél töltött.
1995. április 2-án debütált a Premier League-ben a Leeds ellen. Ebben a szezonban többször is pályára lépett, ám a nagy áttörést nem sikerült elérnie. A szezon végén viszont sok játékos távozott a csapattól, és Sir Alex Ferguson nem új játékosok vásárlásával, hanem az akadémián felnevelkedett fiatalokkal pótolta a csapatot. Ekkor került fel véglegesen az első számú csapathoz David is. A 1995-96-os szezont így tele fiatalokkal kezdte a United és Becks az első fordulóban be is talált, igaz kikaptak az Aston Villatól 3-1 arányban. Az ezután következő mérkőzéseiket szép mennyiségben húzták be és meg is nyerték az angol bajnokságot. Emellett az évben az FA kupát is megnyerték, az elődöntőben gólt rúgott David és a döntőben gólpasszt adott Cantonának. A szezonban vált alapemberré a Vörös Ördögöknél és a következő idényre megkapta a 10-es mezszámot. Az 1996-97-es kiírásban a Premier League-et a Wimbledon ellen kezdték meg ahol Beckham megrúgta a történelem egyik legelképesztőbb gólját. Becks a 90. percben félpálya előtt pár méterrel átvette a labdát és látta, hogy az ellenfél kapusa kint áll a kapuból, ezért lőtt és gólt szerzett, mondanom sem kell a sajtó ezt hetekig emlegette. David jól teljesített klubszinten, ezért meghívót kapott a 98-as világbajnokságra és ott is hozta jó formáját, amivel kijutottak a csoportból, ám a kieséses szakaszban Argentína ellen kikapott a válogatott úgy, hogy Beckhamet kiállították egy Diego Simeone ellen elkövetett szabálytalanságért. Ezek után évekig szidták őt is és családját, sőt fenyegetéseket kapott, hogy megölik. Hiába a rosszul végződött világbajnokság az 1998-99-es idény Beckham karrierjének és a Manchester United történelmének is a legjobb szezonja volt. Az Alex Ferguson által vezetett vörösök megnyerték az angol bajnokságot, az FA kupát és a Bajnokok Ligáját is, amit a Bayern München ellen nyertek meg egy nagyon érdekfeszítő meccsen. A német csapat egygólos előnyt szerzett a hatodik percben és ezt a meccs 91. percéig tartották amikor Beckham két hosszabbításban belőtt szöglete után a United egyaránt gólt szerzett, és így megnyerte a kupasorozatot.
Becks 2003-ig még több Premier League-et és kupát nyert a vörösökkel, de a nyári átigazolási szezonban szerződést írt alá a Real Madriddal. 2007-ig focizott a királyi gárdában, ahol az úgynevezett „Galácticos” állt össze Ronaldoval, Roberto Carlossal, Zidaneal, Figóval és még sok világsztárral a keretben. Viszont a Realnál töltött idő alatt egy spanyol bajnoki címen kívül nem nyertek más kupát, de Beckham neve hatalmas kereskedelmi forgalmat hozott a csapathoz, ami körülbelül 600 millió dollárra tehető. Ezek után nagy meglepetésre Amerikába szerződött a Los Angeles Galaxyhoz, ám ez a kitérő sem jött be így kölcsönbe visszatért Európába az AC Milanhoz 2009-ben és 2010-ben. Az olasz nagyvárosban is nagy nevekkel lépett pályára, mint Kaká, Pato, Dida, Gattuso, Maldini és még sokan mások. A Milannál töltött ideje alatt egy Achilles szakadás miatt csak 29 mérkőzésen lépett pályára és 2 gólt lőtt. A kis európai kitérője után visszatért Amerikába és kitöltötte a szerződésébe foglalt, 2012-ig szóló megállapodást. Nem akarta karrierjét az LA Galaxynál befejezni, így még egy utolsó táncra a francia fővárosba szerződött, ahol a PSG színeiben 10 meccsen játszott. Utolsó meccsén könnyek között távozott a pályáról.
Beckham karrierje során látszódott, ahogyan öregedett, úgy vált kevésbé fontossá a futball, és fontosabbá a magánélet és a focin kívüli élet. Azt gondolom, hogy a legtöbb ember találkozott már a nevével, de fénykorában a Google keresőben az ő nevére kerestek rá a legtöbben sport kategóriában. Davidnek saját parfüm- és szemüveg márkája van, illetve sok multinacionális céggel is kötött szerződést élete során. Az egyik legismertebb az Adidas, a Predator névre hallgató focicipőről azt gondolom a legtöbb futballban jártas embernek ő jut eszébe. Egyébként most jelent meg egy ilyen cipő, új, David Beckham által elkészített színállásban. A Pepsivel, a Vodafone-nal és a Nespressoval is áll-állt szerződésben. Összességében óriási nagy reklámértéke van, az ő arcával együtt hirdetett termékek nagy figyelemre tesznek szert.
Azonban nem csak nagy pénzekért dolgozik, tudni kell róla, hogy az UNICEF nagykövete, és mind az egészségügyben, mind a mindennapokban sokat segített a rászorulókon.
Ha bővebben érdekel David Beckham, akkor ajánlom a róla szóló dokumentumsorozatot Netflixen.