Az időszak, ami az egyik legmeghatározóbb évtized volt a filmipar történelmében. Miért is? Persze erre több érvet is lehetne találni, de a legfontosabbak között kiemelném azt a technikai, technológiai fejlődést, ami szépen szivárgott be a filmek világába is. A művek fénypontjában elhelyezkedő szereplőket, főszereplőket is nagyon fontos megemlíteni, hiszen a korban sok már befutott, sikeres szereplő és rengeteg feltörekvő csillag is megjelenik a mozivásznon. Összegyűjtöttem öt meghatározó filmet, mindegyiket másik műfajból, hogy mindenki megtalálhassa a számára megfelelő esti mozit. A filmeket félig általános vélemények, félig saját vélemény alapján válogattam össze.
1.-Good Will Hunting
A talán már sokak által ismert dráma és romantika műfajába tartozó film többek között a szereplők személye miatt is kihagyhatatlannak bizonyul. Főszerepben a fiatal Matt Damon, aki nagyon jól játssza el a munkásosztályba tartozó, de mégis nagyon okos ember szerepét. Több problémás szituációba keveredik és éppen az egyik ilyen helyzet miatt találkozik Sean-nal (Robin Williams). Az 1997-es filmben megjelenik az úgy szintén fiatalnak számító Ben Affleck is, aki Will azaz Matt Damonnak a támogató barátjaként jelenik meg. A film minőségét bizonyítja egy Oscar-díj, illetve a legjobb mellékszereplőnek járó Oscar-díjat, amit pedig Robin Williams kapott meg.

2.-Ha eljön Joe Black
Egy majdnem háromórás romantikus fantasy filmről beszélünk, amely 1998-ban jelent meg. A fantasy vonal Brad Pitt szerepében jelenik meg, hiszen ő testesíti meg a halált a filmben. A műben fontos kiemelni, hogy szerepet kapott a többszörös Oscar-díjas Anthony Hopkins is, aki ekkor már ismert leginkább „A bárányok hallgatnak” és „A jó apa” című filmekből, de ez után is jött ki fontos alakítása, mint például a „Hannibal” című filmben eljátszott szerepe. A romantikus vonal pedig Susan (Claire Forlain) és Joe (Brad Pitt) között jelenik meg és egy érdekes, hullámzó történetet kap.
3.-Schindler listája
A film egy valós történet alapján készült, éppen ezért tartozik a történelmi, életrajzi művek közé. A valós sztori alapján Oskar Schindler, egy Cseh származású üzletember, akinek több gyár van a keze alatt. Ő a holokauszt idején élt és lehetőségeit kihasználva gyáraiban dolgoztatott és bújtatott több mint ezer zsidó származású embert, ezzel megmentve őket a munkatáboroktól. A mű elismertségét bizonyítja a legjobb filmnek járó Oscar-díj, illetve megkapta a legjobb adaptált forgató könyvért is az Oscart. Az 1993-as filmet az a Steven Spielberg rendezte, akit talán a 90-es évek legeredményesebb rendezőjének lehet mondani, nem véletlenül kapta meg a filmért a legjobb rendezőnek járó Oscar és Golden Globe díjat is. Az ő munkája alatt készültek még a „Jurassic Park” filmek, illetve a „Ryan közlegény megmentése” című alkotás is, amik úgyszintén a 90-es évek termései.

4.-Terminátor 2.
A jól ismert klasszikus, Arnold Schwarzenegger és Linda Hamilton szereplésével. Egy akciódús sci-fi filmről beszélünk, mindenképpen ajánlani tudom azoknak, akik szeretik a történésekkel és öldökléssel teli filmeket. Az első rész egyébként 1984-ben jött ki, illetve még négy másik rész jelent meg az ezredforduló után és ezek közül, csak a negyedikben azaz a „Megváltás” című részben más a főszereplő, név szerint a John Connort eljátszó Christian Bale.
5.-Amerikai pite
Az 1999-es film lényege, hogy egy elég vicces formában mutassa be a benne szereplő fiatal lányok, fiúk felnőtté válását. A vígjáték nem egy hosszú film, de tökéletesen megtudja nevettetni a nézőközönséget, tehát a rendező páros Chris és Paul Weitz elérte a célját a 90-es évek végén készült filmmel. Az első sikeres rész után még három ehhez kötődő darab kerül a mozivásznon vetítésre, de ezekre már csak a két-ezres évek után kerül sor.

Persze említést érdemelnek a fent említett filmek mellett az olyan klasszikusok, mint a „Titanic”, „Rómeó és Júlia”, amik a fiatal DiCaprio nagyszerű alakításaival keltették fel az érdeklődést. Fent, ha már megemlítettem a technológia fejlődését, akkor a „Jurassic Park” filmet kiemelném, hiszen ennek elkészítéséhez sok fejlett technikára volt szükség és több folytatása jött ki a későbbiekben. Ezek mellet még ott van a „Mátrix”, a „Bárányok hallgatnak”, vagy a sokak számára már idegesítő, de mégis klasszikus „Reszkessetek, betörők!”, aminek három része is a 90-es években került vetítésre.
Remélem minden olvasó számára sikerült olyan filmet mutassak, amit szívesen megnézne!